U14 komt net te kort tegen de Kikkers
Be Quick U14.2 – De Kikkers U14
Na de wedstrijd tegen Isala had Be Quick flink geoefend op snel de bal uitnemen, rebounds en verdedigen. En dat was zichtbaar tegen de Kikkers. Vooral in het rebounden was Be Quick sterker geworden. In het eerste kwart namen de Kikkers het initiatief door snelle aanvallen en goed verdedigen rondom de bucket. Elian en Oscar probeerden de basket wel te bereiken, maar de Bornese meiden stonden stevig en gaven weinig weg. In het tweede kwart kwam Be Quick beter in de wedstrijd en werd de achterstand ingelopen (18-19), door mooie scores van Ravi, Elian en Lida.
Tweede helft
In de rust namen de Zwolse spelers zich voor om beter te verdedigen. En dat lukte redelijk in de tweede helft. Florian en Oscar stonden zowel in de aanval en de verdediging goed te rebounden. Maar de Kikkers waren snel in de omschakeling. Als een aanval afgeslagen werd, trokken ze zich weer snel terug rondom de eigen bucket. Zone-verdediging is bij u14 niet toegestaan, maar soms leek het daar wel een beetje op. Gelukkig wist Ravi met zijn afstandsschoten af en toe wel te scoren. En ook hard werkende spelers, Levi en Florian, wisten de ring te vinden. Daardoor zat een Zwolse overwinning na het derde kwart er nog steeds in. Mede doordat Jayvano en Abel regelmatig de bal onderschepten.

Vierde kwart
In het vierde kwart was de pijp echter een beetje leeg bij Be Quick
. Bij Lida was dat letterlijk het geval. Ze viel uit omdat ze bijna geen lucht meer had. Nadat ze op de tribune was opgepept, keerde ze gelukkig weer terug in het veld. Maar ook zij kon het tij niet keren.
En zo eindigde de wedstrijd toch in een nederlaag van 36-47. Complimenten voor de goed leidende scheidsrechters Wouter en Arie. Ook door hen is het team weer een beetje beter geworden. We weten nu dat voor een aanval binnen 8 seconden de verdedigingshelft verlaten moet zijn en dat je bij een aanval maar 3 seconden in de bucket van de tegenstander mag staan. En screen zetten, wat ook in deze wedstrijd weer beter ging, moet wel stilstaand met de borst naar de tegenstander toe.
Het belangrijkste leerpunt voor het team uit deze wedstrijd is het snel omschakelen van verdediging naar aanval en van aanval naar verdediging. Daarvoor is ook meer conditie nodig. Wat dat hadden de Bornese meiden, die twee keer per week trainen, in het algemeen ook meer dan de Zwollenaren.
